23 Ekim Basın Açıklaması

Aydın Denge Gazetesi 23 Ekim 2014 tarihli haberidir.

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleriyle birlikte İncirliova’ya yapılan ve yapılacak olan hizmetlerle ilgili Temmuz, Ağustos, Eylül ayını kapsayan ikinci 3 aylık basın toplantısı için basın mensuplarının karşısına çıktı. Toplantıda Acarlar Mahallesi’nde bulunan sebze meyve halinin nereye yapılacağı ile ilgili bilgi de verildi.

İncirliova Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen toplantıya Başkan Gürşat Kale, Başkan Yardımcıları Yalçın Sarı, Baki Aslantaş, Mustafa Dinçer’le, MHP’li İncirliova Belediye Meclis Üyeleri’nin yanı sıra yaklaşık 10 kişiden oluşan basın mensubu katıldı.

Toplantıda İncirliova’ya yapılan hizmetler ve yapılacak projelerle ilgili hangi belediye biriminin neler yaptığı ve yapacağı sinevizyon gösterisi ile anlatıldı. Başkan Gürşat Kale, Acarlar Mahallesi’nde bulunan Acarlar Hali’nin bölge haline dönüştürülmesi için Efeler’e bağlı Kardeşköy Mahallesi’nde bulunan alana yapılacağını söyledi. 80 bin metre karelik bir alana sahip olan o alana daha önce okul yapılacağını ifade eden Başkan Kale, “Büyükşehir Encümeni’nde Aydın Hali’nin Kardeşköy’de Acarlar ve İkizdere Çayı’na yakın bir mevkide yapılması için bir teşebbüs başladı. Geçen hafta yapılan Büyükşehir Meclis Toplantısı’nda da bu yerin bu amaçla geliştirilmesi konusunda çalışmalar başlatıldı. Hal, Acarlar’a yaklaşık 2 kilometre mesafede olacak. O alana da okul yapılacaktı, orası hal olunca okul başka alana yapılacak” diye konuştu.

23103

“ÇALIŞMAYI İBADET BİLEREK HAYATIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”

Başkan Kale, belediye olarak zaman zaman farklı partilerden eleştiri aldıklarını ve eleştirilere cevap vererek söz düellosuna girmek istemediklerini belirterek, “İncirliova Belediyesi olarak her konuşmayı cevaplandırmak ve söz düellosu yapmaktansa, ağırlığımızı hizmete ve hizmete yönelik çalışmalara harcamak istiyoruz. Sorulan sorulara ve eleştirilere cevap verme gibi kaygımız yok. Çalışmayı ibadet bilerek hayatımızı sürdüreceğiz” dedi.

2015 YILINDA İNCİRLİOVA’YI BEKLEYEN YENİLİKLER

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, İller Bankası’ndan aktarılan bütçenin 2015 yılı itibariyle 45 bin nüfusa göre hesaplanarak geleceğini belirterek, parayla yılbaşında daha iyi tanışacaklarını söyledi. Kale, “34,5 milyon TL bütçe ile nasıl hizmet edildiğini hep birlikte göreceğiz. İncirliova Belediyesi’nden alacakları olan esnaflar ile iş adamlarına olan borçlarımızı 2015 yılı içerisinde yapılandırarak makul bir sürede ödeyeceğiz. Eğitim alanında ise İncirliova’yı, Aydın’da en çok tercih edilen ilçe haline getirmek için büyük çabalar sarf edeceğiz. Elektrik enerjisi üretimini İncirliova’ya taşımak için gayretlerimiz var. Termal enerjiyle seracılığın yapılması konusunda da planlarımız var. TCDD Sosyal Tesisleri için de kaynak tamamlamanın son aşamasındayız” diye konuştu.

23104

HASTALARA EVDE TEDAVİ GELECEK AYDA BAŞLAYACAK

Yatalak hastalara evde tedavi yöntemine başlanılacağını ifade eden Kale, yatırımcılarla birlikte İncirliova’da yaklaşık 500 kişiye de iş imkanı sağlayacaklarının sinyallerini verdi. Kale, ayrıca İstiklal Mahallesi’ne taziye evinin yapılması için çalışmalara başlanıldığını ve onun dışında seyyar taziye evinin de yapılacağını söyledi.

SİNEMA SALONU, GENÇLİK VE KÜLTÜR MERKEZİ OLACAK

Başkan Kale, İncirliova’da bulunan Sinema Salonu’nu Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliğince Gençlik ve Kültür Merkezi yapmak için Bakanlık’tan alınan bütçeyle en kısa zamanda gerçekleştirilmesini sağlayacaklarını belirtti. (GÖKHAN DÜZYOL)

23102