Acarlar Mahallesi’nin 40 yıllık tapu sorunu çözüldü

19 Ocak 2017 tarihli Aydın Denge Gazetesi haberidir.

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, Acarlar Mahalle sakinlerinin 40 yıldır yaşadığı tapu sorununu çözüme kavuşturdu.

Yıllardır kavuşmayı bekledikleri tapularını bir türlü alamayan Acarlar Mahallesi sakinleri, İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale’nin devreye girmesi ve ilgili kurumlara yaklaşık 370 bin TL yatırmasıyla 40 yıldır bekledikleri tapularına kavuştu.

Sorunun çözümlenmesinin ardından mahalle sakinlerinin birer birer tapularını almaya başladığını belirten Başkan Kale; “Acarlar Mahallemizde yaklaşık 118 ailemiz yıllardır tapularına kavuşmayı bekliyordu. Bunun için de Sosyal Güvenlik Kurumu, Maliye ve Ankara İcra Mahkemesi’nin koyduğu haciz işleminin kaldırılması gerekmekteydi. İncirliova Belediyesi olarak yaşadığımız tüm ekonomik sıkıntılara rağmen vatandaşlarımızın yıllardır yaşadığı mağduriyeti ortadan kaldırmak ve tapularına kavuşmalarını sağlamak için ilgili kurumlara 370 bin TL yatırarak tapular üzerindeki tüm haciz işlemlerini kaldırdık. Böylece, yıllardır sorun yumağı haline gelen bu tapu meselesini de çözüme kavuşturmuş olduk. Mahalle sakinlerimiz gönül rahatlığıyla tapularına kavuşabileceklerdir. İncirliova Belediyesi olarak sorun üreten değil, sorunları çözen bir anlayışla halkımıza hizmet vermeye, sorunlarını çözüme kavuşturmaya devam edeceğiz. Tapularımız, mahalle sakinlerimize hayırlı olsun” dedi.

“ALLAH SENDEN RAZI OLSUN”

Haciz işlemlerinin ortadan kaldırılması ile birlikte tapularına kavuşmaya başlayan mahalle sakinleri Başkan Kale’yi makamında ziyaret ederek; “Yıllardır tapularımıza kavuşmayı bekliyorduk. Her seçim döneminde söz verilmesine rağmen bir türlü sorunumuz çözülmüyordu. Tapularımıza senin sayende kavuştuk. Allah senden razı olsun” dediler.