Acarlar’a modern meydan

23.02.2015 Aydın Denge Gazetesi haberidir.

İncirliova’nın Acarlar Mahallesi’nde semt pazarı olarak kullanılan Acarlar Meydanı, çevre düzenlemesi yapılarak yeniden tasarlanıyor. Meydanın yeniden düzenlemesi için İller Bankası’ndan gelen peyzaj mimarı, uygulamanın hayata geçirilmesi için yerinde incelemelerde bulundu.

Acarlar Mahallesi’nde uzun yıllardır semt pazarı olarak kullanılan meydan, İncirliova Belediyesi tarafından yeniden düzenlenecek. Acarlar Belde Belediyesi merhum Başkanı Yunus Şentürk tarafından başlanılan kapalı pazar yeri de İncirliova Belediyesi tarafından tamamlanarak, semt pazarındaki esnafa tahsis edilecek.

modernmeydan12

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale ile Başkan Yardımcısı Yalçın Sarı, İller Bankası Peyzaj Mimarı Hatice Türközü, İncirliova Belediyesi Fen İşleri Müdürü Özlem Koyun ve Meclis Üyeleri, çevre düzenlemesi yapılacak Acarlar Mahallesi Meydanındaki 6 bin 800 metre karelik alanda incelemelerde bulundu.

MEYDAN ÇALIŞMALARI, ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA BAŞLANACAK

Havuz, yeşil alanlar ve işyerleri ile birlikte estetik bir görünümle Acarlar’ın çehresini değiştirecek olan projenin yapımına birkaç ay içinde başlayacaklarını ifade eden Başkan Kale, “Bugüne kadar Acarlar’a yapılması hayal bile edilemeyen büyük bir meydan ve çevre düzenlemesini yaparak mahallemizin çehresini değiştireceğiz. Şuan Acarlar’da birkaç tane çıkmaz sokağın açılması ve yolun genişletilmesi için çalışmalarımızı başlattık. Allah’ın izniyle görev süremiz içerisinde Acarlar’da yaşanılan tüm çıkmaz ve dar sokak yol sorununu çözüme kavuşturmayı hedefliyoruz” diye konuştu. (GÖKHAN DÜZYOL)

modernmeydan13

modernmeydan14