Acarlar’ın özlemi, Kale’yle son buldu

3 Mart 2016 tarihli Aydın Denge Gazetesi haberidir.

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, İncirliova’nın Acarlar Mahallesi’nde yapımına 2011 yılında başlanan ve 5 yıl yarım kalan kapalı pazar yerini tamamlayarak, hizmete açtı. Açılışı gerçekleştirilen Acarlar Kapalı Pazaryeri’nin üst kısmına da GEKA tarafından da desteklenen projeyle güneş enerjisi üretim panelleri konulacak. Pazar, bu özelliği ile de Aydın’da kendi elektriğini üreten ilk pazar yeri unvanını taşıyacak.

Aydın ekonomisine can veren, pazarcılık faaliyetleriyle isminden sık sık söz ettiren İncirliova’nın Acarlar Mahallesi’nde 2011 yılında merhum Belde Belediye Başkanı Yunus Şentürk zamanında temeli atılan, ancak çeşitli nedenlerle 5 yılda tamamlanamayan Acarlar Kapalı Pazaryeri, İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale tarafından tamamlandı. Seçim öncesinde Acarlar halkına verdiği, yarım kalan kapalı pazar yerini tamamlayıp hizmete açma sözünü yerine getirdiğini ifade eden Belediye Başkanı Kale, Acarlar halkının kapalı pazar yeri ihtiyacına son verdi. Acarlar Kapalı Pazaryeri, üst kısmına İncirliova Belediyesi ve GEKA işbirliğiyle hazırlanan projeyle güneş enerjisi üretim panelleri konulmasıyla Aydın’da kendi elektriğini üreten ilk pazar yeri unvanını da taşıyacak.

“BİZİ PEK İNANDIRICI BULMAYAN ÇEVRELER…”

İncirliova Tarihi Alperenler Mehteran Takımı’nın gösterisinin ardından gerçekleştirilen açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Gürşat Kale, İncirliova’da yaptıkları ilk eseri hayata kazandırmalarının gururunu yaşadıklarını, ayrıca İncirliova’da yaşayan herkese, kendisine oy versin, vermesin hizmet edeceğine söz verdiğini hatırlatarak şunları söyledi:

“Biz, tüm insanlarımızı, Cenab-ı Allah’ın en kutsal varlığı ve emaneti olarak kabul ettik. 5 yıllık görev süremizi, sadece hizmet etmek için kullanacağımıza söz vermiştik. Şimdi, kapalı pazar yeri gibi güzel bir yatırımı, hayata geçirmenin sevincini, gururunu yaşıyoruz. Cenab-ı Allah’tan, tüm halkımızın bu pazar yerinden hayırlı, bol kazançlar elde ederek, refah ve mutluluk içerisinde yaşamasını diliyorum. Bizi pek inandırıcı bulmayan çevreler, gelip burayı rahat rahat görüp kontrol edebilir. Halkımıza iyi ve kaliteli hizmeti sunmanın hazzını bizlere yaşatan, geçmiş belediye başkanlarımız dahil, tüm herkese şükran ve minnetlerimizi sunuyoruz. Amacımız her geçen gün taş üstüne taş, tuğla üstüne tuğla koyarak hayatımızı sürdürmektir. Zamanı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Az olan paramızı düzgün işlerde kullanmaktan Cenab-ı Allah’a çok şükrediyoruz.”

Acarlar Mahalle Muhtarı Metin Demir, Belediye Başkanı Gürşat Kale’nin konuşmasının ardından kendisine kapalı pazar yerini hayata geçirdikleri için teşekkür ederek çiçek sundu.

“ACARLAR, İSMİYLE MÜSEMMA”

İncirliova Kaymakamı Ediz Sürücü ise, “Acarlar, İncirliova’nın ekonomide lokomotif gücü. Acar; atılgan, kendine güvenen, cesur, ticaret ehli ve gözü kara demektir. Acarlar’a da böyle güzel bir kapalı pazar yeri yakışırdı. Bu pazar yerinin yapılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Acarlar’ın ismiyle müsemma Acar olan halkına hayırlı uğurlu olmasını ve bol kazançlar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından davetliler, Acarlar’ın yerel sanatçısı ve görme engelli Serdar Gökdemir ve İncirliovalı sanatçı Yıldırım Yıldızdoğan’ın şarkılarıyla eğlendi. Ardından protokol üyeleri, açılış için kurdele keserek pazar yerini gezdi. Daha sonra pazarcı esnafının tezgahları için kura çekilişine geçildi.

HAFTANIN YEDİ GÜNÜ AÇIK OLACAK

İncirliova Belediyesi, 800 bin TL ödenek ayırarak yapımına başladığı kapalı pazar yerini 6 ayda tamamlarken kapalı pazar yerinin yaklaşık 4 dönümü kapalı, 1 dönümü de açık alanda hizmet verecek. Pazar yerinde, 19 dükkan ve 130 pazarcı esnafının yayılabileceği tezgah yeri bulunuyor. Öte yandan Acarlar Kapalı Pazaryeri, haftanın yedi günü açık olacak. Pazar yerinin açılışına, İncirliova Kaymakamı Ediz Sürücü, Belediye Başkanı Gürşat Kale ile başkan yardımcıları Yalçın Sarı, Baki Altıntaş, Mustafa Dinçer, İlçe Emniyet Müdürü Baki Baş, İncirliova Ziraat Odası Başkanı Ali Kaykı, İncirliova Muhtarlar Derneği Başkanı Mukadder Yüksel, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, banka şube müdürleri, mahalle muhtarları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

acarlarpazaryeriacildi-2

acarlarpazaryeriacildi-3

acarlarpazaryeriacildi-4

acarlarpazaryeriacildi-5

acarlarpazaryeriacildi-6

acarlarpazaryeriacildi-7

acarlarpazaryeriacildi-8