ADÜ İncirliova’nın talebini olumlu karşıladı

19 Şubat 2017 tarihli Aydınnethaber internet sitesinin haberidir.

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, ilçeye üniversitenin bir bölümünün gelmesi yönündeki çağrısına Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’ın olumlu karşıladığını söyledi.

Üniversite ile ilgili çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Başkan Kale, İncirliova’yı üniversite ile buluşturmak istediklerini söyledi.
Aydın’ın ilçesi İncirliova’da Belediye Başkanı Gürşat Kale, ilçeye devlet üniversite yapılması yönünde çağrıda bulunmuştu.
Sandıklı Mahallesi’nde Nazmi Topçuoğlu Vakfı tarafından devlet üniversitesi yapılması kaydıyla bağışlanan 20 dönümlük araziye üniversite inşa etmek istediklerini kaydeden Başkan Kale, bu anlamda yaptığı çağrıya ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’ın olumlu karşıladığını açıkladı.
Üniversitenin hem İncirliova’ya hem Aydın’a büyük değer katacağını ifade eden Kale, “İlçemize üniversite yapılması için Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan ile görüştük. Kendisi talebimizi olumlu karşıladı. Yapılacak olan üniversitenin kaba inşaatını biz yapacağız. ADÜ ve İncirliova Belediyesi olarak önümüzdeki yıllarda ilçemizi üniversite ile buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.