Aktemur’a “Enişte” Desteği

13.02.2015 Aydın Yeni Ufuk Gazetesi haberidir.

Aydın’ın Büyükşehir statüsüne kavuşmasından önce İl Özel İdaresinin uzun yıllar Genel Sekreterliği yapan ancak yerel seçimlerin ardından İl Özel İdaresi kapanınca Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilerek Bozdoğan’a ASKİ yapılanması için Uzman Memur olarak atanan ve geçtiğimiz günlerde emeklilik dilekçesini vererek siyasete atılan ve 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde MHP’den Milletvekili Adayı olması beklenen Tecrübeli Bürokrat Halil İbrahim Aktemur’a, İncirliova Belediye Başkanı olan Eniştesi Gürşat Kale’den destek geldi.

30 Mart yerel seçimlerinde MHP’den İncirliova Belediye Başkanı seçilen Kale, 7 Haziran’da yapılacak olan  Genel seçimlerde partisinden Milletvekili aday adayı olan Kayınbiraderi Aydın il Özel İdaresi eski Genel Sekreteri Halil İbrahim Aktemur’a adeta övgüler yağdırdı.  İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, “ Bu Memleketin yönetiminde, yönetiminin iyileştirilmesinde ve gerçekten bu memleketin muasır medeniyet seviyesi ulaşması için bir takım özellikler gerekiyorsa, Onda bunların hepsi var” diyerek övdüğü Kayınbiraderi Halil İbrahim Aktemur’u siyasete atılmasından ve Milletvekili adayı olmasından dolayı da tebrik etti.

“Halil İbrahim Beyin aday adaylığını nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusuna “Bu adım Halil İbrahim Beyin Demokratik bir hakkıdır. Bu ciddi kararı aldığı, böyle bir tavrı gösterdiği için kendisini kutluyorum. Bu Büyük önder Atatürk’ünde dediği gibi, “Mevzu Vatansa gerisi teferruattır”.  Vatanın, Milletin geleceğinin mevzu olduğu bir an da böyle önemli ve ciddi kararları alanları sadece alkışlamak gerekir. Ben, Memleketin yönetiminde, yönetiminin iyileştirilmesinde ve gerçekten bu memleketin muasır medeniyet seviyesi ulaşması için bir takım özellikler gerekiyorsa, Halil İbrahim beyde bunların hepsi var olduğunu biliyorum. Tabi bu işler aynı zamanda demokratik bir yarıştır. Siyaset platformunda olmak ve adını duyurmak çok önemli,  hele içinde bulunduğumuz bir takım zorluklara karşılık bu konulara ciddi katkısı olabilecek, siyaset ve hizmet noktasında çok farklı açılardan farklı görüşler ortaya koyabilecek, kendisinin bir kıymet olarak faydası olacak inancındayım. Kendisini hem davranışından dolayı takdir ediyorum, hem de bu kararının kendisi ve memleketimize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah niyeti gibi sonuçta halis olur” dedi. Kale, “Kayınbiraderinizin adaylığını bekliyor muydunuz yoksa sürpriz mi oldu?” sorusuna ise “Biz Halil İbrahim beyle Enişte Kayınbirader olmadan öncede arkadaştık. Arkadaşlık ve memleket davası anlamında 40 yıllık bir beraberliğimiz ve birlikteliğimiz var.  Benim için ortada sürpriz olan bir şey yok, sadece geç alınmış bir karar var. Keşke daha önce verseydi bu kararı” şeklinde cevap verdi.