Antalya’daki fuarda Aydın’ı İncirliova tanıtıyor

16.03.2016 Aydın Denge Gazetesi haberidir.

İncirliova Belediyesi, 6. Uluslararası Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı (Antalya City EXPO) ve Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda Aydın’ı yerel ürünleriyle tanıtıyor.

Akdeniz Belediyeler Birliği öncülüğünde, Türkiye Belediyeler Birliği’nin katkısıyla Antalya Expo Center’de düzenlenen fuarda, 40 belediye ve 89 firma stant açtı. Fuara, Türkiye’nin yanı sıra 20 ülkeden de katılım sağlandı. Aydın’dan da sadece İncirliova Belediyesi’nin katıldığı fuarda belediyelerin geliştirdiği yeni çalışmalar, ulaşım araçları, kent mobilyaları, geçiş ve aktarma sistemleri, park bahçe düzenlemesi ekipman ve donanımı, bahçe ve süs bitkileri, peyzaj donatıları ve ekipmanları, ses, ışık ve görüntü sistemleri, spor tesisleri, otomasyon, belediye araçları, yazılım başta olmak üzere birçok ürün sergileniyor.

“İNCİRİ, ZEYTİNYAĞINA BANDIRA BANDIRA YEMEYİ ÖĞRETTİK”

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale ve Başkan Yardımcısı Yalçın Sarı’nın bulunduğu İncirliova Belediyesi’ne ait stantta Aydın’ın yerel ürünleri arasında zirvede bulunan incir, zeytin ve zeytinyağının tanıtımı yapıldı. İncirliova’yla özdeşmiş deve sucuğu ve körüklü çizmeyi de stantta tanıttıklarını ifade eden Belediye Başkanı Gürşat Kale, şunları kaydetti:

“İncirliova ilçesini, tanıtmak ve tanınırlığını artırmak konusunda stant hazırladık. İncirliova’nın bilinen meşhur ürünlerini zeytin, zeytinyağı ve inciri, bunun yanı sıra İncirliova’nın körüklü çizmesini, deve sucuğunu tanıtmak üzere standımızda yerimizi aldık. Bu seneki fuarın, geçtiğimiz seneye oranla daha canlı olduğunu öğrendik. Antalya bu konuda ciddi bir pazar. Balkanlar’dan ve muhtelif Arap ülkelerinden misafirler var. Onlar da buranın ürünlerini tanımak ve bir şeyler temin etmek üzere dolaşıyorlar. Orta Asya, Yugoslavya, Suriye, Irak ve Ürdün’den misafirler var. Umarım İncirliova’ya katkısı olur. Daha önce inciri bilen vatandaşlar standımıza gelerek incirden tatmak istiyorlar. Ama stanttaki inciri tattıklarında şaşkınlık yaşıyorlar, çünkü bu incirlerin tadı daha lezzetli. Antalya’da Aydın’ı tanıtan tek biz varız. İncirliova, Aydın’ın adını fuarda gösteriyor. Fuara gelenlere zeytinyağına bandıra bandıra incir yemeyi öğrettik.” Antalya’da düzenlenen fuarın 18 Mart’ta sona ereceği bildirildi.

antalya-expo2

antalya-expo3

antalya-expo4

antalya-expo5

antalya-expo6