Başkan Kale, organlarını bağışladı

7 Kasım 2016 tarihli Aydın Denge Gazetesi haberidir.

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, ziyaret ettiği toplum sağlığı merkezinin standında, organlarını bağışladı.

İncirliova Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Organ Bağışı Haftası nedeniyle Sevgi Yolu’nda stant açıldı. Vatandaşları organ nakli konusunda bilgilendirmek, organ bağışçısı sayısını arttırmak için İncirliova Toplum Sağlığı Merkezi tarafından açılan standı ziyaret eden Belediye Başkanı Gürşat Kale, organ bağışı konusunda bilgi aldı.

“İNSAN ELİYLE, ÖMÜR UZATMA”

Stantta yetkilerle görüşen Belediye Başkanı Kale, organlarını bağışladı. “Bağışlanan organ filizlenen bir candır” diyen Gürşat Kale, sözlerini şöyle sürdürdü: “Cenab-ı Allah’ın bize verdiği hayatı biz, dünyevi alemden göçüp gittikten sonra başka canlarda hayat bulmasını istedik. Bu konuda çok duyarlı olmamız lazım. Babamı zamanında böbrek nakli yapılamadığı için kaybetmiştim. Hepimiz öleceğiz. İnsan eliyle ömrü uzatma imkanı varsa bunun bir saat bile uzatmanın önemli bir zorunluluk olduğunu düşünüyorum. Organ bağışı konusunda belediye personelimizin de destek vermelerini istedik. Yüzüm dışında kalan tüm organlarımı bağışladım.”

Açılan stantta İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Grup Başkanı Dr. Gülay Elçi, Dr. Yelda Zafer, sağlık memuru Murat Aksakal ile sağlık görevlileri hazır bulundu. Standın Sevgi Yolu’nda üç gün açık kalacağı bildirildi.

274686c4d1ecddb3950648043db3dea2