Başkan Kale’den Kadın Meclisi’ne Destek

21 Nisan 2015 İhlas Haber Ajansı’nın haberidir.

İncirliova Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Zehra Dinçer ile Yönetim Kurulu Üyeleri İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale’yi makamında ziyaret etti.
Yapılan ziyaretten kocaman memnuniyet duyduğunu anlatım eden Başkan Kale; Kent Konseyi’nin yapacağı çalışmalarda olanaklar dahilinde her türlü destek ve kolaylığı sağlamaya hazır olduklarını söyledi. Kadınların toplumsal yaşamın vazgeçilmez unsurları olduğuna vurguda bulunan Başkan Kale; “İlçemiz genelindeki bayanlarımızın yaşadığı problemlerin çözüme kavuşturulması, eğitim, sıhhat hizmetlerinin azami biçimde bayanlarımıza ulaşılması, sosyal ve kültürel etkinliklerde bayanların katılımcı olması, modern, yaşanılabilir, estetiksel bir şehir oluşturulmasında düşünce ve önerilerinin alınmasına kocaman ciddiyet vermekteyiz. Bu kapsamda oluşturulan Kadın Meclisi’nin yapacağı her türlü emek ve etkinlikte İncirliova Belediye Başkanlığı şekilde desteklemeye hazırız” biçiminde konuştu.
ASLANTAŞ “KURS SONRASI İŞ İMKANI”
İncirliova Kent Konseyi Başkanı ve İncirliova Belediye Başkan Yardımcısı Baki Aslantaş, Germencik Tariş İncir İşletmesi’yle ortaklaşa bayanlara yönelik İncir İşletme Kursu açacaklarını ve bu kursa dahil bulunan bayanların muhtelif incir işletmelerinde emek imkanına kavuşturacaklarını söyledi. Konuya ait özetle şöyle konuştu; “İş arayan takribî 35 kadın, İncirliova Belediyesi vasıtasıyla Germencik Tariş İncir İşletmesi’nde açılacak İncir İşleme Kursu’na katılacak. 1 ay sürecek bulunan kursun ulaşımı ile öğle yemeği İncirliova Belediyesi nedeni ile karşılanacak. Kursta eğitimi ise Ziraat Mühendisleri ile incir işleme ustaları verecek. Kurs sonunda kadınlar, incir sezonunda fabrikalarda ve incir işletmeciliği oluşturan firmalarda rahatlıkla çalışabileceklerdir. Çalışmak arzulayan kadınlar, İncirliova Belediyesi Kent Konseyi’ne başvurmaları gerekiyor”
İncirliova Kent Konseyi’nin kadınlara yönelik öteki projesi de İncirliova Ahmet Yaşar Kocabıyık Stadı’nda kadınlar, gövde eğitimi öğretmeni gözetiminde sabah yürüyüşü, egzersiz hareketleri ve muhtelif sportif hareketler yaparak sıhhatli hayat sürmelerine yardım da sağlayacaklarını anlatım eden Aslantaş, söz konusu projenin de önümüzdeki günlerde başlatılacağını söyledi.
DİNÇER; “BİRLİKTE GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ”
İncirliova Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Zehra Dinçer ise bayanların yaşadığı problemlerin çözüme kavuşturulması, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bayan rolünün arttırılması benzeri konuların başta olmak üzere İncirliova’da yaşayan bütün bayanların katılımlarıyla güzel işleri gerçekleştireceklerini söyledi. Başkan Kale’nin kendilerine gösterdiği alaka ve destekten ötürü da kocaman memnuniyet duyduğunu anlatım eden Dinçer; “Sizin destek ve katkılarınızla Kent Konseyi Kadın Meclisi şekilde kadınlarımızın yaşadığı bütün sorunlarını çözüme kavuşturacağımıza inanıyorum” dedi.