Başkan öğrencilerle birlikte çöp topladı

05.06.2017 tarihli Hürriyet Gazetesi haberidir.

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, İzzet Ayaydın Ali Sarıyörük İlkokulu TEMA Gönüllüsü öğrenci ve öğretmenlerinin katılımıyla 5 Haziran Dünya Çevre Günü münasebetiyle kentte çevre temizliği ve çöp toplama etkinliği düzenlendi.

İncirliova Belediye Başkanı MHP’li Gürşat Kale’nin İzzet Ayaydın Ali Sarıyörük İlkokulu bahçesinde öğrencilere eldiven, şapka, maske ve çöp torbası dağıtmasıyla birlikte başlatılan çöp toplama ve çevre temizliği etkinliği Prof. Dr. Türkan Saylan Caddesi, Sevgi Yolu, Yahya Ümit Orbay Meydanı, Cumhuriyet Parkı, Hükümet Konağı çevresi güzergahında sürdürüldü.

“OLMAZSA OLMAZIMIZDIR”

İncirliova Belediye Başkanlığı olarak çevre temizliği ve çöp toplama hizmetlerine önem verdiklerini vurgulayan Başkan Kale, “Sağlıklı ve yaşanılabilir bir kentin yegane kuralı çevre temizliğidir. İncirliova Belediyesi olarak çevre temizliği de bizim olmazsa olmazımızdır. Göreve geldiğimiz günden bu yana rutin temizlik işlerinin yanı sıra tarla, bahçe ve yol kenarlarındaki moloz, evsel atıkların da temizliğini gerçekleştiriyoruz. Yeni çöp konteynerleriyle sokaklarımızın kirletilmesini önlemeye ve düzenli olarak çöpleri toplayarak koku ve görüntü kirliğini ortadan kaldırma gayreti içerisindeyiz. Bugün düzenlediğimiz bu etkinlikle de geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza çevre bilincini aşılamayı amaçlıyoruz. Çocuklarımıza bu bilinci aşılarken büyükler olarak daha duyarlı olmamız gerekmektedir. Bunun için de özellikle sigara izmaritleri başta olmak üzere çöplerimizi cadde ve sokaklara değil çöp konteynerine atmamız şarttır” dedi.

Çöp toplama ve çevre temizliği etkinliği sonrası Kale, etkinliğe katılan öğretmen ve öğrencilere İncirliova Belediye Başkanlığı Kent Fidanlığında yetiştirilen çeşitli çiçek fidanlarından hediye etti.