Çocuklarımızla Oynadık

18 Mayıs 2017 tarihli Aydın Denge Gazetesi haberidir.

İncirliova Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan ‘Şaban Bozkurt Engelsiz Yaşam Alanı’nda düzenlenen programa katılan engelliler, günlerini kutladı. İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, etkinlikte engellilerle birlikte çiftetelli oynadı.

Canlı müzik eşiğinde çiftetelli, zeybek ve farklı oyunlar oynayan, halay çeken engellilere İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale de eşlik etti. Engellilerle birlikte fotoğrafı çeken ve çektiren Başkan Kale, her bireyin yüzde 99 engelli adayı olduğunu hatırlatarak engellilerin mutluluğuna ortak oldu. Gün boyunca süren etkinlikte engellilere ve konuklara ızgara köfte ikram edildi.

Şaban Bozkurt Engelsiz Yaşam Alanı’nda gerçekleştirilen programda mikrofona davet edilen Aydın Engelliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Metin Ödemişli, yönetim kurulu üyesi Sena Akar, Engelliler Platformu Onursal Başkanı Veli Tiryaki, Didim Engelliler Derneği Bakanı Bedri Altıntaş, Aydın Engelliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yücel Balkım yaptıkları konuşmalarda engelli vatandaşların sıkıntılarını gündeme getirip çözüm önerileri sundular.

“ÜZERİMİZE DÜŞEN SORUMLULUKLARDAN KAÇMAYACAĞIZ”

‘Asıl engel kalplerdedir’ sloganıyla yola çıkarak engellilerin önlerindeki engelleri kaldırmaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Kale, “Birtakım engelleri yüzünden, ev hapsi yaşamaya mecbur kalmış insanlarımız ile bir araya geldiğimiz etkinliğimizde Aydın’daki çeşitli derneklerden temsilcilerimiz ve vatandaşlarımızla birlikte güzel bir gün geçirdik. İncirliova Belediyesi olarak, engelli vatandaşlarımızın topluma entegre olması için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmekten kaçmadık, kaçmayacağız. Bu ortamı gördükten sonra ‘Daha iyisini nasıl yapabiliriz’ kaygısı taşıyanlardan olacağız” dedi.

İNCİRLİOVA’YA ENGELLİLER DERNEĞİ KURULACAK

Başkan Kale, ayrıca İncirliova’da yaşayan engelli vatandaşların bir dernek çatısı altında toplanması için gerekli işlemlere başlandığını ve kurulacak derneğe her türlü imkanın sağlanacağını açıkladı. Kale, Aydın’ın inşaat sektöründeki öncü firmalarından Özsubaşı Gayrimenkul tarafından geçen yıl belediyeye bağışlanan ve engelsiz yaşam aracına dönüştürülen minibüsün, ilçedeki engellilerin yaşamını çok kolaylaştırdığını ifade ederek hayırsever iş adamı Salim Subaşı’ya teşekkür etti.