Ekibimizle Birlikte Anlamlı Ziyaretler

anneler_gunu_web

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale ve Eşi Sema Kale ile Belediye Meclis üyeleri ve eşleri Anneler Günü’nde İncirliovalı şehitlerimizin annelerini ziyaret ederek Anneler Günü’nü kutladılar.
Başkan Gürşat Kale ve Eşi Sema Kale, Meclis üyeleri Mustafa Başçı ve Eşi Özlem Başçı, Şevki Can, Funda Türker Çınar ve eşi Yıldıray Çınar ile Yalçın Sarı, İncirliovalı şehitlerimizden; 1992 yılında Şırnak Uludere Göremeç Köyü’nde şehit olan Neşet Sarıkaya ‘nın Eğrek Mahallesi’nde oturan annesi Hayriye Sarıkaya ve ailesini, İsafakılar Mahallesi’nden 1980 yılında Mardin İdil’de şehit Ali İrfan Öztürk’ün annesi Hatice öztürk ve ailesini,1992 yılında Tunceli Ovacık’ta şehit olan Ahmet Akdeniz’in Osmanbükü Mahallesi’nde oturan annesi Hayriye Akdeniz ve ailesini, 1992 yılında Mardin Nusaybin Dibekköyü’nde şehit olan Adem Akdeniz’in Yazıdere Mahallesi’nde oturan annesi Raziye Akdeniz ve ailesini, 1997 yılında Hakkari Bağışlı’da şehit olan Yılmaz Kürtük’ün Zafer Mallesin’de oturan annesi Seher Kürtük ve ailesini, 1996 yılında Bingöl’de şehit olan Süleyman Çamlıca’nın İstiklal Mahallesi’nde oturan annesi Emine Çamlıca ve ailesini evlerinde tek tek ziyaret ederek birer buket çiçek vererek Anneler Günü’nü kutladılar.
Başkan Kale ziyaretlerinde yaptığı konuşmalarında, “Bizleri binbir emekle büyüten annelerimizin hakkı elbette ödenmez. Annelerimize sadece yılın bir gününde değil her zaman en değerli, en kıymetli hazinelerimiz olarak saygı ve hürmetle yanlarında olarak sorumluluklarımızı yerine getirmiş oluruz. Biz de bugün Anneler Günü’nde İncirliovalı şehitlerimizin annelerini, annelerimizi ziyaret ediyoruz. Çocuklarını genç yaşta vatan topraklarına emanet eden muhterem şehit analarına bu ziyaretlerimizle ne kadar saygı ve sevgi duyduğumuzu yanlarında olarak göstermek istedik. Kendilerini meclis üyelerimiz ve eşlerimizle bu özel günde, özel olarak ziyaret etmek istedik. Siz şehit ailelerimiz için yapacak bir şeyimiz olursa gece gündüz emrinizdeyiz. Biz bu anlamlı günde şehit annelerimizi ziyaret edeceğimizi önceden kendilerine bildirmeden sürpriz ziyaretler gerçekleştirdik. Bazı şehit ailelerimiz çeşitli nedenlerle il dışına çıktıkları için kendilerinin Anneler Günü’nü kutlayamadık. Ancak en kısa zamanda onları da, müsait oldukları zamanda ziyaret edeceğiz. Bu vatan için canlarını feda eden şehitlerimizin bu fedakarlıklarının elbette bir karşılığı yok. Ancak biz elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Allah hepsine rahmet eylesin.” dedi.
Şehit Anneleri ve aileleri de, Başkan Kale ve Eşi Sema Kale ile meclis üyeleri ve eşlerine, bu anlamlı günde kendilerini unutmadıkları ve zaman ayırdıkları için teşekkür ederek sohbet ettiler.
Başkan Kale yoğun geçen Pazar günü mesaisinde yine eşi Sema Kale ve meclis üyeleri ve eşleriyle birlikte İncirliova Merkez, İkizdere, Karabağ, Erbeyli’de sünnet, düğün, doğum günü kutlaması ve Hacı yemeğine de katıldı.