Gürşat Kale Acarlar’da

02.11.2013 Aydın Denge Gazetesi Haberidir.
“Cinsiyet değil zihniyet yönetir”
MHP Aydın Milletvekili, TBMM İdare Amiri ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Uzunırmak, Acarlar’da MHP’ye yeni katılanlara rozet taktı. Uzunırmak, “Belediyeleri cinsiyet değil, zihniyet yönetir” diyerek, Özlem Çerçioğlu’na gönderme yaptı.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ali Uzunırmak, MHP İncirliova Belediye Başkan Aday Adayı Gürşat Kale ve MHP İncirliova İlçe Başkanı Mustafa Taşkın ile birlikte Acarlar Beldesi’ni ziyaret etti. Acarlar’da kahvedeki vatandaşlarla bir süre sohbet eden Uzunırmak daha sonra Acarlar Belde Teşkilatına geldi. MHP Acarlar Belde Başkanı Bülent Özcan ve partililer Uzunırmak’a sevgi gösterisinde bulundu. Ali Uzunırmak ve Gürşat Kale, MHP’ye katılan 25 kişiye parti rozeti taktı.

“HALSİZ ACARLAR OLMAZ”

MHP İncirliova Belediye Başkan Aday Adayı Gürşat Kale, bundan sonra Perşembe ve Pazar günleri Acarlar halkı ile birlikte olacaklarının müjdesini verirken, “Hal olmazsa Acarlar olmaz. Sebze ve meyve halini Acarlar’dan kaldıracak babayiğit daha anasının karnından doğmadı. Biz Acarlar sebze ve meyve halini İzmir halinden daha güzel yapıp bölge haline dönüştüreceğimize söz verdik” dedi.

“PAZARCI SOKAKTA YAYILMAYACAK”

Ali Uzunırmak, pazarcıların sokaklarda yayıldığını ifade ederek, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’da göndermede bulunarak, “Belediyeleri cinsiyet değil, zihniyet yönetir” dedi.

“Acarlar sebze ve meyve hali pazarlarımızın teminatıdır” diyen Uzunırmak, “Sadece Aydın bölgesinde değil çevre ilerdeki pazarlarında vazgeçilmezisiniz. Biz buradan hali kaldırmak değil Aydın halini buraya getirmeyi hedefliyoruz. Aydın’da işlem gören hal burası olmalıdır. Aydın Büyükşehir ve İncirliova Belediyesini kazandığımız an her yerde köylü pazarları açacağız. Köylü kendi ürettiği malını köylü pazarı adını verdiğimiz yerde pazarlayabilecek. Özlem hanım pazarda geziyor bir şeyler yaptığını sanıyor. Salı pazarına gittiyseniz pazarcı yerde yayılıyor. Öğle pazaryeri olmaz biz daha düzgün daha modern pazaryeri yapacağız ve pazarcı sokak arasında ve yerde yayılmayacak” dedi.

“ÇOCUKLAR 2 YAŞINDA ÖĞRETMENLE TANIŞACAK”

Çalışan anneler için anaokullarının açılması gerektiğinde belirten Uzunırmak, “Çocuklarımız 7 yaşında öğretmenle karşılaşıyorlar. Bu yanlış. Biz buradaki çocukları 2 yaşında öğretmen ile tanıştıracağız. Anaokulu dediğimiz okullar açarak bir anne tarlaya çalışmaya gideceği zaman çocuğunu anaokuluna bırakacak ve rahatça işine gidebilecek. Çocuklarımız 2 yaşında hem mantık hem fizik olarak dengeli beslenme açısından kendileri oralarda beslenecekler. Tabi bunları iyi eğitim almış öğretmenlerin elinde yetiştireceğiz. Aydın’da ilk yapacağımız uygulamaların tamamını Acarlar’dan başlatacağız” diye konuştu.(BURHAN CEYHAN)