Gürşat Kale: “Sporla siyaset olmaz”

5 Eylül tarihli Aydın Denge Gazetesi haberidir.

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale Acarlar Belediyespor yönetimini spora siyaset karıştırmakla suçladı. Başkan Kale çürümeye terk edilen Acarlar Yunus Şentürk Stadı’nın belediyeye devri konusunda “Acarlar Belediyespor yönetimi bazı siyesi düşünelerle konuyu başka yere götürmek istedi” diye konuştu.

 

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale tvDEN ekranlarında yayınlanan 5G1K programına konuk oldu. Bir soru üzerine İncirliova ve mahallelerinde faaliyet gösteren tüm takımlara mevzuatın verdiği yetki ve maddi imkanlar dahilinde yardım yaptıklarını dile getiren Başkan Kale “Biz bu işi amatör ruhla yapmak istiyoruz. Dışarıdan gelecek oyucunun İncirliova’ya katkı yapacağını düşünmüyorum. Kendi öz evlatlarımızla bütün branşlarda takım halinde iyi yürümek istiyoruz” dedi.

 

KULÜP YÖNETİMİNİ SUÇLADI

Başkan Kale bakımsızlıktan perişan hale gelen Acarlar’daki Yunus Şentürk Stadı’nın belediyeye devri konusuna değindi. Usulüne uygun resmi devri halinde stadı alabileceklerini söyleyen Kale, “ Acarlar Belediyespor yönetimi siyasi bazı düşüncelerle bu işi farklı yerlere götürmek istedi. Sporu siyasete alet ederek büyükşehirden hal gelirleri vesilesiyle bazı şeyler yapmak istediler ama büyükşehirle aralarında bazı sıkıntılar oldu. Biz bu tür işlere girmeyiz. Sporla siyaset olmaz. Hepsi bizim gençlerimiz imkanlarımızı sınmaya çalışıyoruz ama mevzuat bizim için önemli” ifadelerini kullandı.