İncirliova başkansız kalınca sıkıntı başladı

7 Nisan 2014 Aydın Denge Gazetesi Haberidir.

30 Mart Pazar günü yapılan Yerel Seçimlerde MHP’den İncirliova Belediye Başkanı görevine seçilen Gürşat Kale, AK Parti’nin itirazı üzerine mazbatasını alamadığı için göreve başlayamayınca İncirliova’da sıkıntılar başladı.

Yerel Seçimlerin üzerinden yaklaşık 10 gün geçmesine rağmen yaşanan itirazlar dolayısıyla İncirliova Belediye Başkanlığını kazanan MHP’li Gürşat Kale koltuğa bir türlü oturamadı. İncirliova Belediyesi’nde Başkan olmayınca işler de karmakarışık olmaya başladı.

YOLCU OTOBÜSÜ ÇALIŞMADI

İncirliova Belediyesi’ne ait belediye otobüsleri bugünden itibaren Aydın’a yolcu taşımamaya başladı. Vatandaşlar sabah saatlerinde Aydın’a gitmek için otobüs durağına gittiklerinde otobüslerin çalışmadığını görünce minibüslerle yolculuk yapmak zorunda kaldı.

ÇÖPLER TOPLANMADI

Acarlar Belediyesi de 30 Mart itibari ile işlemlerine son vererek İncirliova Belediyesi’ne bağlanmıştı. İncirliova Belediye Başkanı’nın göreve başlayamaması nedeniyle Acarlar’da çöpler tam anlamıyla toplanmamaya başladı. Yaşanan sıkıntılardan dolayı vatandaşlarda belediye başkanı olmadığı için kime şikâyet edeceklerini bilemediklerini ifade ediyor.

“TALİMATI BEN VERMEDİM”

İncirliova Belediye Başkanlığını kazanan ancak itirazlar nedeni ile görev başı yapamadığını ifade eden Gürşat Kale, “Belediye otobüslerinin yolcu taşıma işleminin durdurulması talimatını ben vermedim. Çünkü ben henüz mazbatamı alarak göreve başlamış değilim. Ben sadece muhasebeye ben göreve başlayıncaya kadar kesinlikle kimseye ödeme yapılmaması ancak tahsilâtların yapılması haricinde hiçbir talimat vermedim. Acarlar’daki çöpler konusunda ise, gönüllü bazı kişiler topluyor, ama ufak tefek sıkıntılar yaşanıyor. Bu konuda da görevi devralır almaz gereken her şeyi yapacağız. Kimsenin endişesi olmasın” dedi. (BURHAN CEYHAN)