İncirliova Belediyesi, çöplere savaş açtı

Aydın Denge Gazetesi 13 Şubat 2015 tarihli haberidir.

İncirliova Belediyesi, 10 çöp kamyonu, 4 traktör, 1 çöp toplama kepçesi ve 80 çöp toplama personeliyle İncirliova’da çöplere savaş açtı.

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, “Daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir İncirliova meydana getireceğiz” diyerek, ilçede oluşan çöp sorunlarını çözüme kavuşturuyor. İncirliova Belediyesi ilçe merkezindeki mahalleler ile köyden mahalleye dönüşen alanların bulunduğu çöp toplama uygulamasını, saatlere böldü. Ayrıca mahallelerdeki boş arazi ve bahçelerdeki çöp, evsel atıklar ile molozların temizlenmesi de yapılan uygulamalar arasında yer alıyor.

İncirliova Belediyesi, İncirliova merkez mahallelerde 10 yaya personel olmak üzere 80 temizlik personeliyle çöpleri topluyor. Köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerine 200 tane çöp varili ve merkez mahallelerde ise 300 çöp konteynırı koyduklarını belirten Kale, 10 çöp kamyonu, 4 traktör ve 1 çöp toplama kepçesiyle birlikte, ilçede oluşan çöp sorununa adeta savaş açtıklarını ifade etti.

“YILSONUNA KADAR ÇÖPLERLE İLGİLİ EKSİKLER TAMAMLANACAK”

Belediye Başkanı Kale, İncirliova’da yılsonuna kadar çöplerle ilgili eksiklerin tamamlanacağını belirterek, şunları söyledi:

“Modern bir kentin oluşmasında temel şartların başında çevre temizliği gelir. Bizler göreve gelmeden vatandaşlarımıza sağlıklı ve yaşanılabilir bir İncirliova oluşturacağımıza dair söz verdik. Bugüne kadar ilçe merkezi, Acarlar ve mahalleye dönüşen köylerimizde çöp toplama ve temizlik çalışmalarına ilişkin sistemimizi kurduk. Bundan sonra da mahallelerde bulunan boş arsa ve bahçeler üzerindeki moloz, evsel atıklar, çöpleri de temizlenmesini sağlayacağız.”

KALE İDDİALI KONUŞTU

Gürşat Kale, Aydın’da köyden mahalleye dönüşen alanlarda, haftanın 2 günü çöp toplayan tek belediye olduklarını vurgulayarak, “İlçe merkezimiz ve Acarlar’da haftanın her günü çöp toplama işlerini gerçekleştiriyoruz. Ayrıca Büyükşehir Yasası ile birlikte mahalleye dönüşen köylerimizde de düzenli olarak haftanın iki günü çöpler, sorunsuz bir şekilde toplanıyor. Aydın ve ilçelerinde köyden mahalleye dönüşen alanlar içerisinde haftanın 2 günü çöp toplayan tek belediye, İncirliova Belediyesi’dir” diye konuştu.(GÖKHAN DÜZYOL)