İncirliova’da Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu açıldı

8 Nisan 2014 Aydın Denge Gazetesi Haberidir.

İncirliova İlçe Müftülüğü Hizmet Binası’na, Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu açıldı. İlçe Müftülüğü binasında hizmet verecek olan büronun açılışında konuşan İlçe Müftüsü Sacit Ekerim, aile kurumunun karşılaştığı sorunlar karşısında aile bireylerinin dini bilgi ve manevi destekle güçlendirilmesi amacıyla İl ve İlçe Müftülükleri bünyesinde bu büroların açıldığını söyledi.

İlk kez 2003 yılında 6 pilot ilde kurulmuş ve daha sonra gereği ve faydası değerlendirilerek diğer illerde de açılmaya başlayan Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu, 2011 yılı sonunda 81 İl Müftülüğü’nde faaliyetine başlamıştır. Şu anda 81 İl Müftülüğü ve 171 İlçe Müftülüğü bünyesinde faaliyetlerine devam etmektedir. Amaçlarının toplumdaki ailelerin dini açıdan doğru bilgilendirilmesinin sağlanması olduğuna değinen Ekerim, “Büromuzun asıl amacı aile yapısının korunmasına katkıda bulunmaktır. Halkımızın özellikle aile ve bireylerin dini içerikli soru ve sorunlarının çözümüne katkı sağlamaktır. Gerektiğinde ilgili kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile ortak çalışmalar yapmaktır” diye konuştu.

Açılış Aydın İl Müftüsü Ömer Kocaoğul, İncirliova Belediye Başkanı seçilen, ancak göreve başlayamayan Gürşat Kale, İncirliova İlçe Müftüsü Sacit Ekerim, din görevlileri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti. (GÖKHAN DÜZYOL)