İncirliova’da kentsel dönüşüm için ilk adım atıldı

8 Ocak 2018 tarihli Aydın Denge Gazetesi haberidir.

İncirliova Belediye Meclisi, 2018 yılının ilk toplantısında Acarlar Mahallesi’nin kentsel dönüşüm projesi kapsamına alınmasını oy çokluğuyla kabul etti.

İncirliova Belediye Meclisi, 2018 yılının ilk toplantısını Belediye Başkanı Gürşat Kale’nin başkanlığında gerçekleştirdi. İncirliova Belediye Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen meclis toplantısında 8 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM MADDESİ OY ÇOKLUĞUYLA GEÇTİ

Gündemin en önemli maddesi olan Acarlar’da kentsel dönüşümün projesi konusu mecliste görüşüldü. Madde görüşülmeden önce bilgi veren İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, “Acarlar’da değişimin başlaması adına çok önemli bir proje olan kentsel dönüşümün taslağını hazırladık. Proje ‘Acarlar değişiyor programı’ kapsamında valiliğimiz ve kaymakamlığımızca yürütülüyor. Kentsel dönüşüm plan taslağı hazırladık. Bu taslakta Adnan Menderes Bulvarı’nı kapsıyor. Yapılacak çalışmayla 14,5 metre olan cadde genişliği 25 metreye çıkarılacak. Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı’nın yapacak olduğu çalışmayla da kat planları ortaya çıkacak” dedi.

 

Projenin içeriğini bilmediklerini ve herhangi bir mağduriyete sebep olmamak için yapılan oylamada CHP’li meclis üyeleri ret oyu kullanırken gündem maddesi oy çokluğuyla kabul edildi.

 

MECLİS TATİL YAPMAYACAK

Meclisin 2018 yılında da tatil yapmaması konusunda oy birliğiyle karar alınırken, denetim komisyonu üyeleri de belirlendi. İncirliova Belediye Meclisi 2018 yılında tatil yapmaması kararı oy birliğiyle kabul edildi. Gündem maddelerinde yer alan zabıtaların mesai ücretleri 428 lira olarak belirlendi.

 

DENETİM KOMİSYONU BELİRLENDİ

2018 yılında görev yapacak denetim komisyonunun seçimi yapılırken, komisyona MHP’den Şevki Can, Refa Erkan ve Veysel Gün ile AK Parti’den Fatih Subaşı ve CHP’den Suna Efsun Yıldız seçildi.