İncirliova’nın çehresini değiştirecek projeler belirlendi

23 Şubat 2017 tarihli Aydın Denge Gazetesi haberidir.

İncirliova Belediye Başkanlığı tarafından, Hürriyet Mahallesi ile Park İncirliova 3. Etap’a yapılacak parkların projeleri belirlendi. Dereceye giren öğrenciler ödüllendirilirken, ADÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Kızılkaya, üniversite olarak arzuladıkları çalışma biçiminin İncirliova Belediyesi’yle gerçekleştirdiklerini söyledi.

Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencileri tarafından çizilen ve Efeler Milli Aydın Bankası’nda sergilenen projelerden dereceye girenler ödüllendirildi. Koçarlı’nın Çakmar Mahallesi’ndeki Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen ödül töreninde konuşan Belediye Başkanı Gürşat Kale, “İncirliova Belediyesi olarak ilçemize kazandıracağımız bazı projelerden üniversitemizle işbirliği halinde olup bilimsel çalışmalar gerçekleştirmek bizim için çok önemldir. Bu kapsamda öğrencilerimiz tarafından hazrılanan iki projeyi ilçemize kazandıracağız. İnanıyorum ki İncirliova için çizdiğiniz projeler sizlerin mesleki hayatınızda unutamayacğınız birer anı olarak kalacaktır. Tüm öğrenci arkadaşlarımıza, üniversitemizin değerli öğretim görevlilerine katıkılarından dolayı İncirliova halkı adına teşekkür ederim” dedi.

ADÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Kızılkaya ise, “Aslında çok mutluyum, Üniversitemizin hep arzulamak istediği tablo budur. Bir şekilde üniversitenin Aydın’la bütünleşmesi gerekiyor. İnşallah bu İncirliova Belediyesi daha çabuk hızlanır, ivme kazanır. Bu çalışmadan mutluyuz, gururluyuz. Öğrencilerimizin belediyemizle birlikte böylesine güzel projelere imza etmesi bizleri ayrıca gururlandırdı” diye konuştu.

ALTINLA ÖDÜLLENDİRİLDİLER

Konuşmaların ardından jüri ve halk tarafından İncirliova’ya kazandırılacak iki proje belirlendi. 4’üncü sınıf öğrencisi Ahmet Ateş ve Yusuf Doğru tarafından çizilen projenin Park İncirliova için seçilirken, Hürriyet Mahallesi’ne yapılacak sosyal tesis için ise 3’üncü sınıf öğrencisi Recep Şahin’in çizdiği projenin seçildiği belirtildi. Yarışmada derece elde eden öğrenciler tam altınla, diğer öğrenciler de çeyrek altınla ödüllendirildi.

Ödül törenine Belediye Başkanı Gürşat Kale, ADÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Kızılkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Baki Aslantaş, Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Barış Kara, öğretim üyesi Doç. Dr. Bülent Deniz, İncirliova Belediye meclis üyeleri ile öğrenciler katıldı.