İncirliova’ya TEDES kurulacak

İncirliova’da sık yaşanan motosiklet kazalarının ve şehir içi hız limiti aşımının önüne geçilmesi için ilçenin giriş ve çıkışlarına Trafik Denetleme Sistemi’nin (TEDES) kurulması, belediye meclisinde oy birliğiyle kabul edildi.

İncirliova Belediye Meclisi’nin kasım ayı toplantısı, belediye toplantı salonunda gerçekleştirildi. 3 ana, 2 ek gündem maddesinin görüşülüp karara bağlandığı toplantıya AK Partili Meclis Üyesi Yasin Sezer katılmadı. Toplantı öncesinde belediye Meclis üyelerine İçişleri Bakanlığı’nca olağanüstü hal uygulaması kapsamında yapılan yeni düzenlemeyle, belediye başkanlarının bakanlıktan, belediye meclisi üyelerinin de yazılı izin almadan yurt dışına çıkamayacağı konusu tebliğ edildi.

İncirliova Belediyesi tarafından Aydın-İzmir Karayolu’ndaki İkizdere Köprüsü ile Yalkıdere Köprüsü arasında Trafik Denetleme Sistemi’nin (TEDES) kurulması için Karayolları Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğü’yle görüşülerek kavşak içi ve yol kenarına kurulacak güvenlik sistemiyle, hız limitine uymayanlara trafik cezası kesilecek. İlgili gündem maddesiyle ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Gürşat Kale, “Motosikletli trafik kazalarının çok olması ve şehir içi hızının kontrol edilmesi için bu sistemi kurmaya karar verdik. Bu gelirlerin büyük bir kısmı Trafik Şube Müdürlüğü’ne bir kısmı da belediyeye aktarılacak” dedi. Madde oy birliğiyle kabul edildi.

İNCİR-BEL’E, İKİ İŞLETME

İncirliova Belediyesi’ne ait eski hal binasının işletmeciliği ile yapımı tamamlanan hamam kompleksindeki düğün salonunun işletmesinin belediyeye ait İncir-Bel şirketine verilmesi, muhaliflerin ret oy kullanmasına karşın, oy çokluğuyla kabul edildi.

CHP’li Meclis Üyesi Efsun Suna Yıldız, meclisin gündemine sonradan eklenen ek gündem maddelerinin, siyasi parti grup içerisinde fikir alışverişi yapılamamasından dolayı, ek gündem maddelerin bir sonraki ayda gerçekleştirilecek meclis toplantısının gündemine alınmasını istedi. Başkan Kale de sonraki süreçte bu konuyu dikkate alacaklarını belirtti.