Kale, çevre tiyatrosunda

06.06.2017 tarihli Aydın Hedef Gazetesi haberidir.

İncirliova Belediyesi tarafından Dünya Çevre Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi. ’Haydi İncirliova, çöpler çöp kutusuna’ şarkısının seslendirildiği gecede Belediye Başkanı Gürşat Kale’nin düzenlenen tiyatro oyununda görev alması renkli görüntüler oluşturdu.

 

Çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla İncirliova Cumhuriyet Meydan’ında gerçekleştirilen etkinliğe İncirliova Başkanı Gürşat Kale ve eşi Sema Kale ile, Belediye Başkan Yardımcısı Baki Altıntaş, MHP İncirliova İlçe Başkan’ı Hüseyin Sağlam ve çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinliğe İncirliova Belediye personeli ve İŞKUR toplum yararına istihdam personelleri tarafından hazırlanan tiyatro oyunu damga vurdu. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Başkan Kale, “Etkinliği düzenleme amacımız ‘Dünya Çevre Günü’ münasebeti ile çevre kirliliğine dikkat çekmek, ve daha yaşanılabilir bir İncirliova’ya zemin hazırlamak’’ dedi.

 

ŞARKI SESLENDİRİLDİ

Açılış konuşmasının ardından şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlik, Fadime Dönmez ve Yıldırım Yıldızdoğan’ın beraber bestelediği, ’Haydi İncirliova, Çöpler Çöp Kutusuna’ şarkısının İŞKUR toplum yararına istihdam ve İncirliova Belediye personelinden oluşan koronun seslendirilmesi ile devam etti.

 

KALE TİYATRODA OYNADI

Etkinliğin ilerleyen saatlerinde vatandaşlar, Fadime Dönmez’ in yazdığı, Yıldırım Yıldızdoğan’ın yönettiği tiyatro oyunuyla keyifli dakikalar geçirdi. Belediye personeli ve İŞKUR toplum yararına istihdam personellerinin görev aldığı tiyatro oyunu, vatandaşlar tarafından kahkahalarla izlendi. Gecenin sürprizi ise Başkan Kale’nin tiyatro oyununda rol alması ve gösterdiği performanstı. Hayatında ilk defa bir tiyatro oyununda görev alan Başkan Kale’nin performansı seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.

‘‘SAHNEYE ÇIKMAK HEYECAN VERİCİYDİ’’

Hayatında ilk defa bir tiyatro oyununda görev aldığını söyleyen Gürşat Kale, “Vatandaşlar tiyatroya teşvik ettiler. Temizlik konusunda hassasiyet çok önemlidir. Özellikle belediye temizlik işlerinde çalışan arkadaşlarımız, yaptıkları çalışmalarla, vatandaşın farkındalığı öğrenmesi anlamında, böyle bir müsamere oyunuyla sahneye aktarılması konusunu bana anlattıklarında gerçekten çok ilginç geldi. Bugüne kadar böyle bir teklif hiç almadım ve çalışanlarımızın bunu önermiş olması da beni ayrıca mutlu etti, heyecanlandım. Tiyatro anlamında ilk defa sahne tecrübem oldu. Benim için gerçekten çok heyecan vericiydi. Oyuncu arkadaşlarımızı tek tek tebrik ediyorum. Hepsi sanki uzun zamandır bu işi yapıyormuş gibi başarılıydılar. Hepimiz için güzel bir deneyim oldu” diye konuştu.

“KOROYA GİRERSEM DİNLEYİCİLER KAÇAR”

Türk Sanat Musikisi Korosu oluşturmaya çalıştıklarını dile getiren Kale, “Bununla ilgili çalışmalar başladı. İnşallah kısa bir süre sonra hayata geçirmeye muvaffak oluruz. Biz çok şey istiyoruz. Türk Sanat Musikisi yanında Türk Halk Musikisi mesela. Bu anlamda teşebbüste bulunan herkesin gayretlerini desteklemeye çalışıyoruz. Bu uygulamaları vatandaşlarımızla beraber hayata geçirmekten çok büyük mutluluk duyacağız’’ dedi. Kale’nin koroya girmesi için yapılan teklife “Koro’ya girersem dinleyiciler kaçarlar‘’ şeklinde esprili bir yanıt vermesi eğlenceli anlara sebep oldu