Kale mazbatasını aldı

9 Nisan 2014 Aydın Denge Gazetesi Haberidir.

30 Mart’ta yapılan Yerel Seçimler’de MHP’den İncirliova Belediye Başkanı seçilen Gürşat Kale İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını, Meclis Üyeleri ile birlikte aldı.

İncirliova’da yapılan Yerel Seçim’de MHP’nin Adayı Gürşat Kale’nin 9 bin 434 oy alarak, AK Parti’nin 228 oy önünde Belediye Başkanı seçilmişti. AK Parti’lilerin yaptığı itiraz nedeni ile yılan hikâyesine dönen mazbata alma töreni 10 gün sonra gerçekleşti.

Mazbatasını alarak Meclis Üyeleri ile birlikte MHP İncirliova Parti binasına gelen Gürşat Kale’yi, MHP’liler davul zurna eşliğinde karşıladı.

DEVİR TESLİM SAAT 11.00’DA

Parti binasında Meclis Üyeleri ile birlikte bir toplantı yapan Gürşat Kale, “Mazbatamızı bugün aldık. Yarın sabah saat 11.00’da ise İncirliova Belediyesi’nde görevi devralmak için bir tören düzenleyeceğiz. Törene tüm İncirliova halkımız davetlidir” dedi.

ÇİÇEK VE ÇELENK YERİNE YARDIMDA BULUNMALARINI İSTEDİ

Öte yandan görevi teslim aldıktan sonra çalışmalara hızlı bir şekilde başlayacağını da vurgulayan Kale, “İncirliova halkından bizleri kutlama amacı ile çiçek ve çelenk göndereceklerdir. Çiçek yerine İncirliova Cumhuriyet Mahallesi’nde yeni yapımına başlanılan Külliye Cami İnşaatı’na yardımda bulunmalarını rica ediyorum. İsteyen vatandaşların Dernek Başkanı’ndan hesap numarası alarak bankaya yatırabilirler. Bu konuda halkımızdan duyarlılık bekliyoruz. Tüm İncirliovalılara şimdiden teşekkür ediyorum” diye konuştu. (BURHAN CEYHAN)