Kale, saksıda menekşe dağıttı

06.03.2015 tarihli Aydın Denge Gazetesi haberidir.

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ilçe merkezinde karanfilin erken solması dolayısıyla bin 500 adet saksıda menekşe çiçeği dağıttı. Çiçeğini alan bayanlar Başkan Kale’ye mutlu olduklarını dile getirdi.

İncirliova Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü erken kutladı. Cuma günü Cumhuriyet Mahallesi Sulu Park’ta kurulan çadırda, İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale ile beraberinde bulunan İncirliova Belediyesi Sosyal Hizmetler Birimi personellerince, Bin 500 adet saksıda menekşe çiçeği dağıtıldı.

GRZQUomNoslzDEwNZJvRxdJApbnsiAZRvgNNBzvahiUQYLGcMDuBwEAhqdaoWwTm

BİR SAATTE TÜKENDİ

İncirliova Belediyesi tarafından dağıtılan çiçeklere, İncirliovalı bayanlar ilgi gösterirken çiçekleri almak için birbirleriyle adeta yarıştılar. Çiçek dağıtımına eşlerine vermek için erkek vatandaşlar da katıldı. Alana getirilen Bin 500 çiçek, 1 saatte tükendi.

“KADINLARIMIZA ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ”

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, kadın olmanın mana ve önemi üzerine önemli bir günün içinde olduklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Toplumun her kesiminde, üstlendikleri her görevde takdire şayan bir şekilde sorumluluklarını yerine getiren kadınlarımıza çok şey borçlu olduğumuz bir gerçektir. Kadın elinin değdiği her yerde bir güzellik, göz nurunun düştüğü ve emeğinin geçtiği her noktada bir derinlik bulunmaktadır. Evinde anne, işyerinde çalışan, toplumda saygın bir fert olan kadınlarımızın, ülkemizde toplumsal birliği ve dirliği için hayati rolleri olduğu ortadadır. Günümüzde kadınlarımızın maalesef hak ettikleri ilgiyi, desteği ve saygıyı yeterince gördüklerinden bahsetmemiz çok zordur. Sokak ortasında arkası arkasına katledilen, töre ve geleneklerin gerisine gizlenen caniler tarafından gencecik yaşta hunharca kıyılan kadınların, genç kızların dramları millet olarak yüreğimizi sızlatmaktadır. Türk-İslam coğrafyasındaki kadınların bu anlamlı gününü tebrik ediyorum.”(GÖKHAN DÜZYOL)

LbUGOElFiSWhyFcnSiQgjWTyZbMGkUajEDKxHmCYEgBEZIfEHfoGXsgDmXfnsZbK