“Kul hakkının hesabını soracağız”

9 Mart 2014 Aydın Denge Gazetesi Haberidir.

MHP İncirliova Belediye Başkan Adayı Gürşat Kale Pazar akşamı İncirliova Cumhuriyet Mahallesi’nde düzenlemiş olduğu konser öncesi yaptığı konuşmada AK Parti ve CHP’yi eleştirdi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İncirliova Belediye Başkan Adayı Gürşat Kale, gelen yoğun kalabalığa teşekkür ederek yaptığı konuşmada; “Memleketimiz çok zor, çok sıkıntılı bir dönem yaşamaktadır. Bu yaşadığımız sürecin hesabını ciddi şekilde sormak ve geleceğimizi düzeltmek için geliyoruz. 30 Mart günü oy kullanmadan önce son 5 yılda aldığımız hizmetin muhasebesini yapacağız. Son 5 yılda İncirliova’da, özellikle bu mahallede inşaat sektörü dışında belediyecilik hizmetinden memnunsak memnuniyetimizi, eğer memnun değilsek bize güç verin, destek olun bu işi beraber halledelim” dedi.

“HÜKÜMETTEN DESTEK ALIRSA BURADA ÇOK ŞEY YAPARIZ DİYENLER VAR”
“Aynı muhasebeleşmeyi 12 yıldır iktidarda bulunan ve memlekete çok şey yapıyoruz diyenleri televizyonlardan duyuyoruz ama memlekette icraatlarını göremiyoruz” diyen Kale, “Hükümetten destek alırsak burada çok şey yaparız diyenler var. Bugüne kadar hükümet görev başındayken kendi tesislerinin dışında, bir şey geliştirdiğini göremedik. Mahalli İdareden ve Yerel Yönetimden memnun değilsek, mesajımızı 30 Martta çok net bir şekilde verelim. Merhum Başkan Adnan Menderes’i dilinden düşürmeyen hükümet, Menderes’in başvekilliği zamanında oğluna ‘Ben başvekil olduğum sürece ticaretle uğraşamazsın’ dediğini unutmuştur. Oysa hükümet çocuklarını gemicikleriyle, vakıflarıyla kendilerine dokunulmazlık zırhı sağlamaya çalışıyor” diye konuştu.

“İNSANLIK ÖLMEDİ”
MHP İncirliova Belediye Başkan Adayı Gürşat Kale “Biz kimseyi parayla, kuru erzakla, kömür torbasıyla, ilaç reçetesiyle geleceğini satın alma gibi bir düşüncemiz yok, biz fakirin, fukaranın ihtiyacı olduğunda problemlerinin çözümünde yanında olacağız. Onlar bize oy versinler diye değil, oylarının bize satılık olarak versinler diye değil, insanlığın ölmediğini göstermek için yardımda bulunacağız. Biz gönülleri fethederek herkesin gönüllü katkısıyla, parası olanında olmayanında, partili olanında olmayanında, fedakârca bir hizmet için herkesin oyunu istiyoruz. Allah nasip ederse insan elinin hizmete nasıl deydiğini hep birlikte 30 Mart’ta göreceğiz” şeklinde konuştu.

“KUL HAKKININ HER KURUŞUNUN HESABINI SORACAĞIZ”
“Siz destek verirseniz, biz sonuna kadar varız” diye konuşmasına devam eden Kale, İncirliova Belediyesi’nin hayata geçirecek olduğu TCDD Sosyal Tesisleri adlı projesini eleştirerek, “İstasyon üstünde kime hizmet edeceği belli olmayan TCDD’den kiralanmış bir yere İncirliova standartlarının biraz daha üstünde bir kafeterya park yapılıyor. İncirliova her şeyin en güzeline layık bir yer ama ihtiyaçların önceliklerini bilmek lazım. Kul hakkının her kuruşunun hesabını soracağız, yalancılara dolancılara, cepçilere müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu. (GÖKHAN DÜZYOL)