Milli sporculardan Kale’ye teşekkür çiçeği

9 Ocak 2018 tarihli Aydın Hedef Gazetesi haberidir.

İncirliova Belediyespor’da forma giyen milli takım sporcuları Melike Öztürk ile Fadime Sarı, İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale’ye spora sağladığı katkılarından dolayı teşekkür çiçeği verdi.

 

Kadınlar 3. Lig 15. Grup’ta mücadele eden İncirliova Belediyespor’da U17 Milli Takımı’nda forma giyen forvet oyuncusu Melike Öztürk ile İncirliova Belediyespor’un Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü’nden transfer ettiği Atletizm Milli Takım sporcusu Fadime Sarı, İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale’ye makamında ziyarette bulundu. Milli takım sporcuları Öztürk ve Sarı’ya İncirliova Belediyespor Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Baki Aslantaş, İncirliova Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Başçı, Futbol Antrenörü Fuat Sivrikaya ve Atletizm Antrenörü Asuman Bozkurt eşlik etti. Öztürk ve Sarı ziyarette spora sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ederek Başkan Kale’ye çiçek taktim etti.

 

“KİMSE BİZE İNANMAZKEN, SİZLER BİZE İNANDINIZ”

Fadime Sarı’nın Aydın’da tek yürüyüş sporcusu olduğunu kaydeden Atletizm Antrenörü Asuman Bozkurt, Başkan Kale’ye şunları söyledi:

“Fadime, Eskişehir ve Malatya olmak üzere iki yürüyüş yarışmasına katıldı ve iki yarışmada gösterdiği performansla Türkiye’de ilk beşe girdi. Fadime, gelecek vaat eden bir sporcumuz. Sizlerin destekleriyle önümüzdeki yarışmalara katılacağız. Başarımıza ortak olmanızı isteriz. Bu yolda hiç kimse bize inanmazken, Belediye Başkan Yardımcınız Baki Aslantaş ve sizler bize inandınız. İnşallah başarıları hep birlikte elde edeceğiz. Bu anlamda imkanlarınız ölçüsünde bizlere yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum.”

 

KADIN DOSTU BELEDİYE; İNCİRLİOVA

İki milli sporcunun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kale, “Bizler gelecek vaat eden sporcularımız için daha fazla ne yapabilirizin çabası içerisindeyiz. Kadın haklarının kazandırılmasıyla birlikte cinsiyete duyarlı bütçeleme konusunda ciddi bir çalışmamız var. Bunu hayata geçireceğiz. Bu bizim için özel bir durum. Biz belki Türkiye’de pek çok belediyenin yapmadığı kadın dostu belediye olma görevini kendimize meclis kararı olarak kabul ettik. Bu noktada takibi ki spor bizim için çok özel bir yerde. Sporcu kızlarımızın önünü açmak için biz İncirliova Belediyesi olarak elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.

 

“HEP BERABER BAŞARILI OLACAĞIZ”

Baki Aslantaş’ı ifade ederek Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda ciddi çalışmaları olan bir belediye başkan yardımcısına sahip olmanın kendileri için çok gurur verici olduğunu kaydeden Kale, “Biz spor camiasıyla pek çok belediyeden çok daha yakınız. Gençlerimizin, halkımızın ve ilimizin spor camiasıyla birlikte Türkiye’de ve Dünya’da söz sahibi olması, örnek sporcuların buradan çıkması, Aydın’ımız için çok büyük bir zenginlik. Bu noktada gençlerimiz için ne yapsak azdır. Güçlükleri yenmek bizim vazifemiz. Gereken desteği sporcularımıza vermeye devam edeceğiz. İnşallah hep beraber başarılı olacağız” diye konuştu. Öte yandan, İncirliova Belediyespor’un U17 Milli Takımı forvet oyuncusu Melike Öztürk, Başkan Kale’den idmanlarını ziyaret ederek baklava sözü aldı.