Muhtarlarla ilk toplantısını yaptı

16 Nisan 2014 Aydın Denge Gazetesi Haberidir.

İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, 30 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından mahalleye dönüşen 21 köy ve Acarlar’ın muhtarlarıyla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

İncirliova Belediye Düğün Salonu’nda yapılan toplantıda acil ihtiyaçların giderilmesi için, sorunlar birebir muhtarlardan dinlendi ve çözüm önerileri görüşüldü. Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı toplantıda konuşma yapan Belediye Başkanı Gürşat Kale, acil ihtiyaçların çözülmesi için düzenlenen bu toplantının, düzenli bir şekilde her ay gerçekleştirilerek yapılmasını düşündüklerini vurgulayarak, “Büyükşehir Yasasıyla birlikte 30 Mart’tan sonra İncirliova’mızın mahallesine dönüşen köy ve Acarlar Beldemizin muhtarlarıyla acilen toplanıp öncelikli sorunları çözmeyi amaçladık. 31 Mart’tan sonra köy ibaresi kalktı. İncirliova İlçesi’ne bağlı birer mahalle oldunuz. Bugün burada sizlerle konuşup önceliklerimizi belirleyerek, hizmetlerin sürekliliğini sağlamaya çalışacağız. Bunun için, bir Köy Koordinasyon Grubu kurduk. Bu grubumuzda, Meclis ve Encümen Üyemiz olan Yalçın Sarı, Meclis adına Arpadere Muhtarımız Nihat Barlas, Belediye personellerimizden Ömer Çakır ve Mehmet Çoban görev alacak. Bu çalışma grubumuzla, devir teslim işlemlerinin yerinde yapılması, mahallenizin sorunları, ihtiyaçlarınızın tespiti gibi konuları birebir görüşüp sonuca ulaştıracağız” dedi.

HER AY TOPLANTI OLACAK

“Amacımız vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını en kısa zamanda çözüme ulaştırmaktır” diyen Başkan Kale, “Karşılıklı görüşmelerde öncelikle, içme ve kullanma suyu, çöp sorunlarının biran evvel ortadan kaldırılması için her mahallenin önerilerini aldık. Mahallelerde yapılması gereken rutin işlerle ilgili olarak, muhtarlar bu hizmetlerini yürütmeye devam etsin. Yapmak zorunda olduğunuz ve harcama gerektiren işlerde büyük rakamların haricinde, yaptığınız harcamalarınızı belgelendirmek suretiyle hizmetleri aksatmayın. Ben vatandaşımın işinin yapılması için her imzayı atarım. Yeter ki, görev bilinci içerisinde doğru işler yapalım. Bugün olduğu gibi, bundan sonra da sık sık bir araya gelerek güzel çalışmalara imza atacağız” dedi.

Toplantıya katılan muhtarlar ise, yapılan toplantının verimli geçtiğini, mahallelerinin sorunlarını kurulan Köy Koordinasyon Grubu ile birlikte en kısa zamanda çözeceklerini dile getirerek Başkan Gürşat Kale’ye, kendilerine verdiği değer, destek ve güvenden dolayı teşekkür etti. (BURHAN CEYHAN)