Önce çelenk koydu, sonra koltuğa oturdu

10 Nisan 2014 Aydın Denge Gazetesi Haberidir.

Mazbatasını alan İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, önce Atatürk Anıt’ına çelenk koydu, ardından belediye önünde vatandaşların katılımı ile kesilen kurban sonrası alkışlarla başkanlık koltuğuna oturdu.

İtirazlar nedeni ile mazbatasını 10 gün geç alan İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, kesilen kurban ve okunan dualar sonrası görevine resmen başladı. Koltuğa oturmadan belediye önünde bir konuşma yapan Kale, “Seçimler dolayısıyla bizlere destek verdiniz. Ancak seçimler sona erdi. Biz de 30 Mart akşamı particilik faaliyetlerini sona erdirdik. Ben ve ekibim bundan sonra elimizden gelen hizmeti sonuna kadar yapacağız. Yapacak olduğumuz görevde bizleri Allah utandırmasın, bundan sonra birliğe ve beraberliğe daha çok ihtiyacımız var. Belediyede çalışan arkadaşlarımızla birlikte birlik beraberliği ön planda tutarak görev yapacağız ve halkımızın hizmetinde olacağız. Belediye hizmetlerine bundan sonra yaşanacak aksaklılarda personelle kimse takışmasın şikayetleri amirlerine, bana veya meclis üyelerine yapabilirsiniz biz birlikte çözeriz” dedi.

ORBAY, GÖREV TESLİMİNE GELMEDİ

Görev teslimine gelmeyen Eski Belediye Başkanı Fadime Orbay’ı da eleştiren Kale, “Ben uzun yıllar idarecilik yaptım. Bizim prensibimizde nöbetçi gelmeden nöbet yerini terk etmek yoktur. Ama maalesef 10 gün gecikmeli aldığımız mazbata nedeni ile göreve geç başladık. Bu süre içerisinde belediye hizmetlerinde bazı aksaklıklar yaşandı. Yaşanan bu aksaklıklar nedeni ile sizlerden özür diliyorum. Bundan sonra bu aksaklıkların yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Görevi teslim almak için eşi Sema Kale ile birlikte makam odasına gelen Gürşat Kale, görevi teslim eden olmayınca makam koltuğuna oturdu.

Kale, daha sonra kendisini tebrik etmeye gelen vatandaşları sırasıyla makamında kabul etti. (BURHAN CEYHAN)