“Oylarımızı Bilaller’e değil hilallere basacağız”

27.03.2014 Aydın Denge Gazetesi haberidir.

30 Mart Yerel Seçimlerine günler kala meydanlardan inmeyen belediye başkan adayları kendisini dinlemeye gelen yoğun kalabalıktan 30 Mart için söz istiyor. MHP İncirliova Belediye Başkan Adayı Gürşat Kale, mahalle mitinglerine devam ederek İncirliova Atatürk Mahallesi’nde toplanan yoğun kalabalıktan destek istedi. Kale, “Oylarımızı Bilaller’e değil, hilallere basacağız” diyerek destek istedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İncirliova Belediye Başkan Adayı Gürşat Kale ekibiyle ve partililerle birlikte MHP İncirliova seçim bürosundan konvoy yaparak mehteran eşliğinde mahalle mitingi alanına geldi. Miting alanında mehteran yaptığı şovla izleyenleri adeta Osmanlı günlerine götürdü. Mahalle halkı Gürşat Kale’yi çiçeklerle karşıladıktan sonra da halkla birlikte andımız okundu. Mahalle sakinlerinden Sevilay Yavaş ise, Gürşat Kale’nin eşi Sema Kale’ye üzerinde 3 hilal bulunan hırka hediye etti.

“6 BAŞLI BELEDİYE HEYETİ SINIFTA KALACAK”

MHP İncirliova Belediye Başkan Adayı Gürşat Kale, “İnsanlar arası ayrımcılık yapan kör şeytandır” diyerek rakibi olan diğer iki partiyi de eleştiri yağmuruna tuttu. Kale, “İncirliova halkı seçimlerde 1 tane belediye başkanı seçti. Bugün İncirliova’yı yürütmek için 6 başlı belediye heyeti var. Bu heyet sizin mührünüzle sınıfta kalacak. Fadime hanımın diplomasını ben şüpheyle karşılıyorum. Elindeki yazıyı yanındakilerin zoruyla okuyamayanlar diplomanın kalitesini ölçemezler. Belediye personelini toplantılara, mitinglere katılmadıkları takdirde işten atmakla tehdit eden zavallı yöneticilere acıyorum. 3 günlük ahir ömürde kendilerini kral zannedenlerin koltukları sallanıyor, 5 gün sonra tahttan ineceksiniz” diye konuştu.

“KENDİSİNİ DEVLET YERİNE KOYAN GAFİLLER VAR”

Kale, rakiplerine karşı eleştirilerine devam ederek, “Biz devletiz, biz hükümetiz diyenlere; devlet ebet müddettir. İktidar oldum diye kendisini devlet yerine koyan gafiller var. Hükümet’in bütün kaynaklarını buraya akıtabileceklerini zannedenler, 10 yıldır İl Genel Meclis Üyesi olup ne kadar kaynak akıttıklarını ve ne kadar çözüm ürettiklerini siz daha iyi biliyorsunuz. Yapılmış eserlerin önüne geçerek fotoğraf çektirip bunları ben yaptırdım demek sorumluluk demek değil. Diğer partililerle birlikte yapılmış işleri, ‘bunları ben yaptırdım’ havasıyla ortalıkta dolaşan arkadaş, köyüne başkalarının yaptırdığı camiye bile sahip çıkıyor” dedi.

KALE CEVAP VERDİ

Gürşat Kale, mitinglerde kendisini eleştirerek soru soran diğer parti adaylarına da cevap vererek, “Ben dükkân açmadım, ben işadamı değilim, benim sermayem yok. Ben alın teriyle hayatını kazanmış tamirci işçi bir babanın oğluyum. Ben okumak için ve adam olmak için çok çalıştım. Bunlarla gurur duyuyorum. Zengin olmak gibi bir tutkumda yok. Ben maliyeyle sorun yaşamam. Gelir vergisi konusunda ise işçi olarak benden kesilen vergi bugün zat-ı muhteremlerin yaptığı ticaretlerden fazla değilse ben namerdim” dedi.

Kale, 25 Mart Salı günü Aydın’da yerel bir televizyon kanalında konuk olarak katıldığı “Basın Odası” adlı programa diğer parti adaylarının katılmadığını belirterek, “Bu toplantıya İncirliova’daki diğer adaylar da davet edildi. Nedense oraya çıkma cesareti gösteremediler” diye konuştu. (GÖKHAN DÜZYOL)