Toplu taşıma ile ilgili talepler BŞB’ye iletilecek

12.09.2014 Aydın Denge Gazetesi haberidir.

30 Mart Yerel Seçimleri sonrasında Büyükşehir’e dönüşen Aydın Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyeleri arasında vatandaşlara götürülecek bir takım hizmetler paylaştırıldı. İncirliova’nın iki büyük temel sorunundan birinin ulaşım olduğunu söyleyen İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, “Vatandaşlarımız toplu taşıma ile ilgili taleplerini Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne iletecek” dedi.
30 Mart Yerel Seçimleri sonrasında bazı hizmetlerin Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne aktarılmasının ardından İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, vatandaşların hangi sorunlarda nereye başvuracağını öğrenmeleri konusunda billboard hazırlattı. Kale, “Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen hizmetler sonrasında vatandaşlarımızla, su ve kanalizasyon işleri ile ulaşım sorunuyla ilgili olarak sürekli yüz yüze geliyoruz. Vatandaşlarımızın bizden beklentisi çok büyük. Ama bizim kanun ve mevzuatın bizlere gösterdiklerinin dışına çıkmamız mümkün değil” diye konuştu.
“YEREL SEÇİMLERDEN ÖNCEKİ İNCİRLİOVA BELEDİYESİ İLE SONRAKİ İNCİRLİOVA BELEDİYESİ AYNI DEĞİL”
“Bizim belediyemiz köklü ve çok ciddi geçmişi olan bir belediyedir. 30 Mart Yerel Seçimleri’nden önce İncirliova Belediyesi ile 30 Mart’tan sonraki İncirliova Belediyesi aynı değil” diyen Başkan Kale, “Büyükşehir Yasası’ndan sonra, Aydın Büyükşehir Belediyesi şapkası altında ilçe belediyesi olduğumuzu halkımızın bilmesini istiyoruz. İncirliova, Aydın merkeze en yakın ilçe konumundadır. Dolayısıyla Aydın’a hem çalışmaya hem okumaya giden çok ciddi bir nüfus var. Buradaki vatandaşlarımızın bizden toplu taşıma konusunda talepleri var. Bu konuyu önceki Meclis İl Toplantısında gündem dışı madde olarak Sayın Başkanımıza ilettim. Onlarda konuyla ilgili öğrencilerin servisle taşınacağını, onun dışında kimseye özel bir sistemle taşımak gibi bir düşüncelerinin olmadığını söyledi. Ayrıca vatandaşların konuyla ilgili taleplerini Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne iletmeleri söylenildi. Bende vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için konuyla ilgili taleplerini Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne iletmelerini öneriyorum” açıklamalarında bulundu. (GÖKHAN DÜZYOL)