Trap yarışmasında tesis müjdesi

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde ve İncirliova Belediyesi sponsorluğunda gerçekleştirilen İncirliova Belediyesi Trap Müsabakaları İl Birinciliği Yarışmaları tamamlandı. Yarışma öncesinde konuşma yapan Belediye Başkanı Kale, İncirliova’ya, içerisinde atış poligonun da yer aldığı çok amaçlı sosyal tesis yapacaklarının müjdesini verdi.

İncirliova Belediyesi Trap Müsabakaları İl Birinciliği Yarışmaları Koçarlı Yeniköy Atış Poligonunda gerçekleşti. 7 takımın katıldığı müsabakalar büyük çekişmeye sahne oldu. Yarışmalarda Nazilli Belediye Spor Kulübü topladığı 130 puanla il birincisi olurken, İncirliova Gençlik ve Spor Kulübü 127 puanla il ikincisi, Çeştepe Avcılık ve Atıcılık Kulübü de 126 puanla il üçüncüsü oldu.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Büyük Erkekler Kategorisinde birinci Güngör Tepe, ikinci Murat Günbattı, üçüncü Tolga Tuncer olurken, Genç Erkekler Kategorisinde birinci Atakan Sert, ikinci Mehmet Özer, üçüncü Selahattin Özer oldu. Büyük Bayanlar Kategorisinde birinci Rabia Özer, ikinci Ayşe Bahşi oldu. Veteranlar Kategorisinde ise birinci Hayrullah Aksoy, ikinci Cahit Sabancı, üçüncü de İbrahim Ertin oldu. Dereceye giren takım ve sporculara çeşitli hediyelerinin yanı sıra kupa ve madalyaları İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Eski Temsilcisi Recai Eriş, Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Sarı, İncirliova Belediye Meclis Üyesi Şevki Can ile duayen atıcı Kemal Menderes tarafından takdim edildi.

“İNCİRLİOVA’NIN KENDİ POLİGONU OLACAK”

Trap müsabakalarının geleneksel hale getirilmesi için için çaba sarf edeceklerini kaydeden Belediye Başkanı Gürşat Kale, şöyle konuştu:

“İncirliova, yıllar önce trap müsabakalarına ev sahipliği yapan bir ilçeydi. Ancak aradan geçen süreçte bu müsabakalara pek önem verilmemiş. Göreve geldiğimiz günden bu yana gerek ilçemizdeki gerekse il genelindeki atıcılarımızdan gelen talepleri de dikkate alarak bu müsabakaları düzenledik. İncirliova Belediyesi olarak, hazırladığımız bir proje kapsamında ilçemize bir adet çok amaçlı sosyal tesis inşa edeceğiz. Bu tesisimiz kapsamında atış poligonumuz da olacaktır. Böylece, İncirliova, il genelindeki trap müsabakalarına tekrar ev sahipliği yapacaktır.”