Yeni yılın ilk deve güreşi ücretsiz

30 Aralık 2016 tarihli Aydın Denge Gazetesi haberidir.

İncirliova, yeni yıla Ege Bölgesi’nin vazgeçilmez kış eğlencelerinden deve güreşleri ile giriyor. 1 Ocak Pazar günü yapılacak olan yeni yılın ilk deve güreşi ücretsiz olacak.

İncirliova Belediyesi tarafından bu yıl 31’incisi düzenlenecek olan Geleneksel İncirliova Deve Güreşleri Festivali, 1 Ocak Pazar günü İncirliova güreş arenasında yapılacak. Deve güreşlerinde Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerinden yaklaşık 170 tülünün güreşmesi bekleniyor. İncirliova Belediyesi ile İncirliova Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Derneği’nin ortaklaşa hazırladığı güreşlerin ücretsiz olacağı açıklandı.

Belediye Başkanı Gürşat Kale, “Her yeni yılın ilk deve güreşi İncirliova’da yapılır. Bu yıl da gelenek bozulmayarak ilk deve güreşini ilçemizde gerçekleştireceğiz. İlçemizin ismini, başta Aydın ilimiz olmak üzere ülkemize iyi şeylerle duyurmak için çaba sarf ediyoruz. Bu yıl 31’incisini gerçekleştireceğimiz deve güreşi festivalini en görkemli şekilde sunacağız. Arkadaşlarımızla birlikte deve güreşi severlerin, unutamayacağı bir festival hazırlamaya çalışıyoruz. Ege Bölgesi’nde deve güreşinin ‘Kırkpınar’ı olarak yaşanacağı bir ortamı hazırlıyoruz. Festivale tüm İncirliovalılar başta olmak üzere, herkesi bekliyoruz” dedi.